Opublikowano Dodaj komentarz

Panele podłogowe Częstochowa – Gdzie kupić? Jakie wybrać? Co warto wiedzieć przed zakupem?

Panele Podłogowe Częstochowa

W dzisiejszych czasach wybór podłogi to spore wyzwanie. Oferty sklepów prześcigają się promocjami, gratisami i często pod wpływem emocji czy też wydawałoby się atrakcyjności danej oferty decydujemy się na skorzystanie z „okazji”. Niestety po czasie często okazuje się że ktoś sprzedał nam złą podłogę względem naszych możliwości/potrzeb/warunków lub co gorsza sprzedawca nie poinformował nas jak ta podłoga powinna być zamontowana i nie zaproponował że dokona pomiarów przed ich montażem.

Sporo Klientów myśli że kupują tylko panele, ale nie wielu zdaje sobie sprawę że tak naprawdę podłoga to element którego używamy codziennie dlatego ważne jest aby dobrać produkt tak aby spełniał oczekiwania Klienta i był to świadomy wybór. Przekonanie że panele zawsze można wymienić nie jest dobrym kierunkiem, bo umówmy się ale komu nawet za 4/5 lat będzie chciało się wszystko wynosić z domu i montować nowe panele? Oczywiście jeśli ktoś sprzeda nam zły produkt to pewnie zajdzie taka konieczność ale lepiej temu zapobiegać.

Jak więc dobrze wybrać i kupić panele podłogowe?

Po pierwsze zawsze pytamy Klientów jakie mają wymagania wobec produktu. Po krótkim wywiadzie jesteśmy w stanie doradzić czy bardziej  odpowiednie będą panele laminowane czy panele winylowe, a może deski bambusowe. Dopiero po ustaleniu jaki rodzaj podłogi będzie odpowiedni można przejść do wyboru w kwestii wizualnych gdyż w ofercie jest bardzo szeroki wachlarz wzorów, kolorów w takich formach jak podłoga w jodełkę czy standardowa deska.

Dlaczego dobranie odpowiedniego materiału podłogowego jest takie ważne? Każdy z materiałów podłogowych ma różne właściwości. Jedne z nich będą lepsze pod ogrzewanie podłogowe drugie zaś będą izolować ciepło co może odbić się na rachunkach za ogrzewanie. Różnie też bywa w kwestii zarysowań – nie wszystkie materiały są odpowiednio odporne na rysy. Podobnie z wodoodpornością, na hasła „panele wodoodporne” trzeba bardzo uważać – nie wszystkie sygnowane tak panele są 100% wodoodporne – szczególnie mowa tu o panelach laminowanych! Coraz częściej klienci pytają nas o możliwość montażu podłóg bez dylatacji progowych – mało które panele podłogowe mają taką możliwość aby położyć je bez żadnych listewek, wyjątkiem są panele COREtec. Panele COREtec dodatkowo są jeszcze na tyle stabilne że można je kłaść nawet w kuchni pod zabudową meblową.

Kolejnym ważnym etapem jest ustalenie czy wylewki w miejscu inwestycji są proste i odpowiednio wilgotne. Montaż na krzywych i mokrych wylewkach może doprowadzić do uszkodzenia podłogi: Wyłamanie zamków, skrzypienie, podnoszenie się paneli. Mieliśmy już klika przypadków gdzie po przekazaniu informacji Klientowi o tych ważnych pomiarach spotkaliśmy się ze zdziwieniem z jego strony bo w poprzednich sklepach nikt nic o tym nie mówił i nie zaproponował takiej usługi. Dla naszych Klientów przy zakupie podłóg oferujemy pomiar bezpłatnie (na terenie Częstochowy +20km) nawet jeśli będzie to zakup podłogi bez usługi montażu. Trzeba pamiętać także o tym by montaż wykonać odpowiednio z instrukcją montażu danego modelu podłogi – niezastosowanie się do wytycznych producenta może wiązać się z utratą gwarancji na podłogę i oczywiście jej uszkodzeniu – o tym w sklepach sieciowych też nikt nie mówi. W supermarketach budowlanych rzadko zdarza się żeby Klient otrzymał wskazówki montażowe. Kupując panele zapytaj także o możliwość magazynowania ponieważ często prace są opóźnione i sprzedawca może napierać na Klienta aby odebrał już panele bądź uiścił dodatkową opłatę za ich magazynowanie – Salon podłogowy mający wysokie standardy zaproponuje dłuższe przetrzymanie bezpłatnie w ramach zakupu, co więcej salon dbający o zadowolenie Klienta nawet nie wyda towaru jeśli Klient nie ma odpowiednich warunków do ich składowania – mowa tutaj o zbyt wilgotnym powietrzy w miejscu inwestycji. Składowanie paneli podłogowych miejscu gdzie dopiero są robione gładzie gipsowe lub prace malarskie może skończyć się tzw. łódkowaniem paneli poprzez pochłanianie wilgoci.

Czy w wyspecjalizowanych salonach z podłogami jest drożej?

Dobry sklep z podłogami zaoferuje zarówno panele drogie jak i tańsze więc w ofercie będzie miał produkt „na każda kieszeń”. Na pewno możesz spodziewać się bardzo oryginalnych i niepowtarzalnych produktów marek których nie znajdziemy w popularnych siecówkach. Warto wziąć pod uwagę także fakt że kupując w małym wyspecjalizowanym salonie kupujesz nie tylko produkt ale takie wartości jak odpowiednia obsługa Klienta, odpowiednie doradztwo techniczne czy elastyczność. Kogo będziesz szukał w razie potrzeby porady technicznej w markecie budowlanym? Do kogo zadzwonisz? Do pracownika który Cię obsługiwał ale akurat będzie miał wolne? Zresztą i tak nie poda swojego numeru. Generalizując: Nie zakładaj od razu że zakup podłogi w małym salonie będzie większym wydatkiem – przyjedź, zapytaj, poproś o ofertę, powiedz jakie widełki cenowe są w Twoim zasięgu.

Co jest ważne? Odpowiednia wymiana informacji, odpowiednie podejście do Klienta.

Podsumowując. Ważna jest wymiana informacji między Klientem, a sprzedawcą – ten początkowy etap pozwoli już odpowiednio pracować sprzedawcy aby dobrać dobrą podłogę. Jeśli szukasz więc sprzedawcy który obsłuży Cię kompleksowo to serdecznie zapraszamy! W naszej ofercie znajdziesz panele laminowane Weninger, FAUS, Wild Wood, Camsan, AGT oraz luksusowe panele COREtec, panele winylowe COREtec, podłogi bambusowe WildWood czy deski kompozytowe. Dla Klientów kupujących u nas podłogi oferujemy także wyposażenie łazienek marek takich jak Omnires, Oltens, Deante, Lavita na atrakcyjnych rabatach!

Sprawdź także nasz outlet online!

Salon podłóg Częstochowa NeoWnętrze zaprasza!

ul. Młyńska 1,
42-262 Nowa Wieś (gmina Poczesna)

Zanim nas odwiedzisz, zapraszamy na wirtualny spacer po naszym salonie sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *