panele COREtec

COREtec

COREtec

Marka COREtec pochodzi ze Stanów Zjednoczonych ich producentem jest US Floors należące do amerykańskiego oddziału Shaw Industries – największego sprzedawcy podłóg w USA np. Coca Cola, Visa i innych światowych marek. Podłogi COREtec cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Polsce ze względu na swoją trwałość, wysokiej jakości wzornictwo, wiele walorów użytkowych i banalny montaż.

Panele COREtec, czym są?

Panele winylowe? Podłoga hybrydowa? Ciężko jednoznacznie określić. COREtec to coś więcej niż typowy winyl znany już na rynku. Dzięki swojej technologii można powiedzieć że to podłoga nowej generacji która daje wiele możliwości ale przede wszystkim jest ekstremalnie trwała i wybacza wiele błędów. Panele COREtec wychodzą naprzeciw stereotypom o panelach winylowych względem ich sztucznego i plastikowego wyglądu – Podłogi COREtec świetnie imitują naturalne surowce takie jak drewno czy kamień zachowując przy tym ponadprzeciętną wytrzymałość. Dlatego jeśli szukasz podłogi wodoodpornej nadającej się na ogrzewanie i odpornej na zarysowania to COREtec jest dla Ciebie!

CORETEC

Zalety CORETEC

Główne zalety paneli COREtec

 • 100% wodoodporna – nadaje się do kuchni i łazienki.
 • Odporna na zarysowania – ponadprzeciętna odporność dzięki wysokiej jakości warstwie użytkowej.
 • Nadaje się na ogrzewanie podłogowe.
 • Idealny wybór przy dzieciach i zwierzętach domowych.
 • Cicha (od -17dB do -20dB w zależności od kolekcji).
 • Prosty montaż “na klik”. Możliwość szybkiego demontażu w razie konieczności.
 • Idealne odwzorowanie drewna lub kamienia.
 • Nawet 400m2 bez konieczności robienia dylatacji w przejściach, drzwiach.
 • Antystatyczne. Właściwości antypoślizgowe.
 • Nie wymaga aklimatyzacji przed montażem.
 • Dożywotnia gwarancja dla osób prywatnych.

Konstrukcja paneli COREtec

Podłogi COREtec składają się z kilku warstw jak widać na załączonym obok obrazku. W ofercie występują trzy grubości desek w zależności od kolekcji: 5mm, 8mm oraz 15mm.

Dzięki wysokiej jakości warstwy użytkowej która wynosi 0,55mm podłogi COREtec są niezwykle odporne na zarysowania co przekłada się na świadomość iż te podłogi będą służyć nam wiele lat. Nawet gdy warstwa użytkowa zostanie uszkodzona mechanicznie to panel nie traci swoich właściwości wodoodpornych i nie ma ryzyka że dekor PCV nam napęcznieje co zdarza się w przypadku produktów niskiej klasy gdzie dekor jest papierowy.

Rdzeń WPC odpowiada za wysoką stabilność produktu oraz wyciszenie, składa się on z pyłu kamiennego wzbogaconego o naturalne włókna drzewne i tworzywo sztuczne. Taka mieszanka to przepis na trwałość. Na podłogach COREtec można umieszczać ciężkie zabudowy meblowe bez obaw o uszkodzenie zamków ponieważ ich stabilność wynosi ok. 900kg na zamek.

Dodatkowy podkład pod panele? Nie ma takiej potrzeby. COREtec posiada zintegrowany podkład korkowy który jest dodatkowo nakłuwany aby lepiej przewodzić ciepło od ogrzewania podłogowego. Korek świetnie radzi sobie z nierównościami na podłożu dlatego prace można przeprowadzać nawet na starej posadzce. Kolejnymi zaletami podkładu korkowego jest to iż korek nie puchnie i nie nasiąka nawet jeśli dojdzie do kontaktu z wodą, a także jest materiałem który dobrze tłumi.

Drewno, kamień, spiek kwarcowy, jodełka, długie deski – poznaj kolekcje marki COREtec

Pro Plus – Kolekcja stworzona pod kątem użyteczności publicznej ale zyskała wielką popularność wśród prywatnych odbiorców – szeroki wybór różnych kolorów i wzorów, wysoka trwałość, świetne przewodnictwo ciepła ogrzewania podłogowego dzięki grubości 5mm. Łatwość montażu pozwala na szybkie ułożenie i rozłożenie w razie konieczności.

The Naturals – Coś dla fanów naturalnego drewna, ta kolekcja posiada szeroki wybór odcieni naturalnego drewna w formie desek i jodełki klasycznej. Twoi znajomi nie poznają się że to produkt imitujący drewno!

Mega Stone – Marzy Ci się efekt kamienia/betonu na podłodze ale bardziej cenisz sobie ciepło pod gołą stopą? Ta kolekcja jest dla Ciebie – ciesz się z uzyskanego efektu zachowując ciepło posadzki. Kolekcją tą można łączyć z innymi dekorami drewnianymi bez koniczności robienia listew dzięki tej samej konstrukcji zamka i grubości. Prawda że genialne?

The Essentials – Szeroki wybór dekorów, kolorów od drewna aż po płytki, różne długości desek, opcje z V-Fugą i bez (w kształcie litery U aby zapewnić łatwiejsze czyszczenie), synchronizacja/szczotkowanie w wybranych dekorach.

Authentics – Wszystkie dekory posiadają pełną synchronizację co wprawia niektórych w niepewność czy to produkt naturalny. Dostępne jako drewno, kamień, a także jako jodełka. Co ciekawe jeśli chcesz ułożyć jodełkę tylko w jednym pomieszczeniu, a w kolejnych standardowe deski to z podłogami COREtec jest to możliwość dzięki występowaniu wybranych dekorów w formie jodełki i standardowej deski.

COREtec XL-END! Nowość!

XL-END – 0,80mm warstwy ścieralnej! 15mm grubości! Dwustronna V-Fuga.

Wymiar deski: 228 x 2100 x 15 mm

To kolekcja dla osób które szukają długich efektowych desek. Dzięki pełnej synchronizacji kolekcja XL-END świetnie imituje prawdziwe dechy. Do tego jest bardzo odporna na zarysowania, wodoodporna i nadal nadaje się na ogrzewanie. Zapomnij o podłodze drewnianej. Wejdź na wyższy poziom i zapomnij o problemach występujących przy naturalnym surowcu. Grubość 15mm pomaga w sytuacji gdy musimy zrównać się już z innym istniejącym materiałem podłogowym i dodatkowo zapewnia jeszcze większą izolację dźwiękową nawet do -22dB.

COREtec CERAtouch. Płytka bez konieczności klejenia?

Kolekcja CERAtouch to połączenie dwóch światów – Podłoga wygląda jak płytka która jest bardzo wytrzymała nawet na uderzenia ciężkich przedmiotów z wysokości, jest ekstremalnie łatwa w montażu, nie ma konieczności klejenia – kładziemy “płytki” na klik – takie rozwiązanie sprawdza się w sytuacji kiedy zajdzie potrzeba zdemontować podłogę lub wymienić ją na inną. Dzięki CERAtouch zachowasz ciepło podłogi co daje duży komfort w użytkowaniu. Zapytacie co to za materiał? To spiek kwarcowy.

Dowiedz się więcej na temat podłóg COREtec – Kliknij TUTAJ

Zobacz poniższy film przedstawiający test jak trwała jest podłoga COREtec CERAtouch

Montaż podłóg COREtec – Niewątpliwie wielkim atutem paneli COREtec jest łatwość ich montażu. Podłogi COREtec montujemy metodą na klik dzięki czemu można szybko przeprowadzić pracę bez konieczności wynajmowania fachowców. W każdej kolekcji występuje ten sam zamek więc można łączyć dowolne dekory o tej samej grubości bez robienia listew/przejść – czyli na przykład w salonie można zdecydować się na dekor drewniany, a w kuchni na imitację kamienia. Proste i genialne jednocześnie. Poniżej filmy instruktażowe montowania podłóg COREtec.

Podłogi Coretec

Poznaj świat marki COREtec odwiedzając oficjalną stronę – kliknij TUTAJ

Panele Coretec

Odwiedź salon podłóg w Częstochowie! Jedyny sprzedawca COREtec w regionie.

Jeśli chcesz zobaczyć podłogi COREtec na żywo, odwiedź nasz salon pod Częstochową. Posiadamy pełną ekspozycję jaki jedyni w tym regionie.

Salon NeoWnętrze – ul. Młyńska 1, 42-262 Nowa Wieś – Gmina Poczesna – tuż przy trasie DK1 obok salonów Mazda, Peugeot, Citroen.

Wskazówki dojazdu sprawdź TUTAJ